7 причин, чому варто подивитись Паралімпіаду-2016

8 вересня 2016, 01:45
Читать новость на русском

У бразильському Ріо-де-Жанейро стартували XV літні Паралімпійські ігри. Сайт "24" вибрав найцікавіші факти, через які Ви просто зобов’язані подивитись ці спортивні змагання.

Успіхи України

Україна на паралімпіадах завжди виступає дуже успішно. Так, зокрема, на двох минулих у Пекіні та Лондоні в медальному заліку ми посіли четверті сходинки, завоювавши загалом 85 (33 золоті) та 74 (24 золоті) нагороди відповідно.

Патріотизм українських спортсменів

Більшість українських спортсменів завжди вирізнялась своїм патріотизмом, а наші паралімпійці й поготів. На минулих зимових змаганнях у Сочі українці відкрито виступили проти агресії Росії – на відкритті "синьо-жовту" збірну представляв один спортсмен – біатлоніст Михайло Ткаченко, а під час церемонії нагородження українські атлети демонстративно закривали медалі рукою.

Читайте також: Україна та Паралімпійські ігри-2016: цікава інфографіка

Унікальні види спорту

Дуже багато параолімпійських дисциплін є повними відповідниками олімпійських. Щоправда, є й такі, які можна побачити лише на паралімпіадах. До прикладу, бочче – своєрідний мікс керлінга та боулінга, де потрібно кидати м’яч на точність, або голбол – змагання сліпих, які лежачи на підлозі повинні закинути у ворота м’яч зі дзвоником у середині. Крім того, на цих змаганнях є два різновиди футболу – 5 на 5 для сліпих і 7 на 7 для осіб з порушенням опорно-рухового апарату.

Неймовірні історії

Якщо Вас вразили деякі історії спортсменів, що брали участь в Олімпійських іграх, то деякі епізоди з життя паралімпійців Вас точно не залишать байдужими.

Тут перш за все варто згадати Алессандро Дзанарді, який свого часу виблискував у Формулі-1, однак згодом потрапив у жахливу аварію та залишився без обох ніг. Щоправда, спортсмен не знітився та зайнявся велоспортом, і також досить успішно – у Лондоні 49-річний італієць виборов три "золота", а в Ріо він розраховує взяти ще принаймні одне.

Не менше вражає історія німця Маркуса Рема, який буде виступати у стрибках в довжину. Цікавим є те, що цей спортсмен протягом тривалого часу сперечається за право виступати на рівних з найкращими легкоатлетами, і навіть у 2014 році він переміг на чемпіонаті країни серед здорових спортсменів. В активі Маркуса є навіть стрибок на 8,40 метрів, що на два сантиметри далі, аніж стрибнув чинний олімпійський чемпіон Джефф Хендерсон із США. Однак, німцю на міжнародній арені дозволяється лише виступати з паралімпійцями.

Трохи більше пощастило південноафриканці Наталі Дю Туа (плавання) та іранці Захрі Нематі (стрільба з лука), які є учасниками як Олімпійських, так і Паралімпійських ігор. Додамо, що перша навіть була прапороносцем на церемонії відкриття обох змагань.

Але більш за все проймає історія бельгійки Маріке Вервут (перегони на візках), на яку після форуму у Ріо чекає евтаназія.

Мені все важче справлятися з хворобою. Спорт – єдиний сенс мого життя. Мені не потрібно гучного похорону, досить, щоб люди підняли по келиху шампанського та згадали про мене,
– зазначила 37-річна спортсменка.

Медалі з цікавинками

Нагороди на цьогорічній Паралімпіаді відзначатимуться певними іноваціями. Так, спеціально для сліпих атлетів на них нанесли шрифт Брайля. Крім того, за допомогою вбудованого спеціального пристрою медалі видаватимуть певний звук (найсильніший у "золота", найтихіший у "бронзи" та дещо середнє – у "срібла".

Також найвищі призи вироблялися без використання ртуті.

Паралімпіада без Росії

Міжнародний спортивний арбітраж відмовився допустити російських спортсменів до Паралімпійських ігор в Бразилії.

Таке рішення суд ухвалив після доповіді Міжнародного антидопінгового агентства.

Зокрема, йдеться про численні порушення російських атлетів, пов'язаних із застосуванням допінгу.

Літні змагання узимку

Паралімпіада відбудеться уперше не лише в Бразилії, а й у цілій Латинській Америці. Крім того, ці змагання проводимуться в той час, коли в цій країні панує зима.

Читайте також: Відомий журнал видав моделей за паралімпійців, замалювавши їм кінцівки