Успіхи України
Україна на паралімпіадах завжди виступає дуже успішно. Так, зокрема, на двох минулих у Пекіні та Лондоні в медальному заліку ми посіли четверті сходинки, завоювавши загалом 85 (33 золоті) та 74 (24 золоті) нагороди відповідно.
Патріотизм українських спортсменів
Більшість українських спортсменів завжди вирізнялась своїм патріотизмом, а наші паралімпійці й поготів. На минулих зимових змаганнях у Сочі українці відкрито виступили проти агресії Росії – на відкритті "синьо-жовту" збірну представляв один спортсмен – біатлоніст Михайло Ткаченко, а під час церемонії нагородження українські атлети демонстративно закривали медалі рукою.
Читайте також: Україна та Паралімпійські ігри-2016: цікава інфографіка
Унікальні види спорту
Дуже багато параолімпійських дисциплін є повними відповідниками олімпійських. Щоправда, є й такі, які можна побачити лише на паралімпіадах. До прикладу, бочче – своєрідний мікс керлінга та боулінга, де потрібно кидати м’яч на точність, або голбол – змагання сліпих, які лежачи на підлозі повинні закинути у ворота м’яч зі дзвоником у середині. Крім того, на цих змаганнях є два різновиди футболу – 5 на 5 для сліпих і 7 на 7 для осіб з порушенням опорно-рухового апарату.
Неймовірні історії
Якщо Вас вразили деякі історії спортсменів, що брали участь в Олімпійських іграх, то деякі епізоди з життя паралімпійців Вас точно не залишать байдужими.
Тут перш за все варто згадати Алессандро Дзанарді, який свого часу виблискував у Формулі-1, однак згодом потрапив у жахливу аварію та залишився без обох ніг. Щоправда, спортсмен не знітився та зайнявся велоспортом, і також досить успішно – у Лондоні 49-річний італієць виборов три "золота", а в Ріо він розраховує взяти ще принаймні одне.
Не менше вражає історія німця Маркуса Рема, який буде виступати у стрибках в довжину. Цікавим є те, що цей спортсмен протягом тривалого часу сперечається за право виступати на рівних з найкращими легкоатлетами, і навіть у 2014 році він переміг на чемпіонаті країни серед здорових спортсменів. В активі Маркуса є навіть стрибок на 8,40 метрів, що на два сантиметри далі, аніж стрибнув чинний олімпійський чемпіон Джефф Хендерсон із США. Однак, німцю на міжнародній арені дозволяється лише виступати з паралімпійцями.
Трохи більше пощастило південноафриканці Наталі Дю Туа (плавання) та іранці Захрі Нематі (стрільба з лука), які є учасниками як Олімпійських, так і Паралімпійських ігор. Додамо, що перша навіть була прапороносцем на церемонії відкриття обох змагань.
Але більш за все проймає історія бельгійки Маріке Вервут (перегони на візках), на яку після форуму у Ріо чекає евтаназія.
Мені все важче справлятися з хворобою. Спорт – єдиний сенс мого життя. Мені не потрібно гучного похорону, досить, щоб люди підняли по келиху шампанського та згадали про мене,
– зазначила 37-річна спортсменка.
Медалі з цікавинками
Нагороди на цьогорічній Паралімпіаді відзначатимуться певними іноваціями. Так, спеціально для сліпих атлетів на них нанесли шрифт Брайля. Крім того, за допомогою вбудованого спеціального пристрою медалі видаватимуть певний звук (найсильніший у "золота", найтихіший у "бронзи" та дещо середнє – у "срібла".
Також найвищі призи вироблялися без використання ртуті.
Паралімпіада без Росії
Міжнародний спортивний арбітраж відмовився допустити російських спортсменів до Паралімпійських ігор в Бразилії.
Таке рішення суд ухвалив після доповіді Міжнародного антидопінгового агентства.
Зокрема, йдеться про численні порушення російських атлетів, пов'язаних із застосуванням допінгу.
Літні змагання узимку
Паралімпіада відбудеться уперше не лише в Бразилії, а й у цілій Латинській Америці. Крім того, ці змагання проводимуться в той час, коли в цій країні панує зима.
Читайте також: Відомий журнал видав моделей за паралімпійців, замалювавши їм кінцівки