Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!

Історичний матч відбувся 20 травня на турецькому стадіоні "Шюкрю Сараджоглу" у Стамбулі. У фіналі суперником українського клубу був німецький клуб "Вердер".

Тодішній гравець "Шахтаря" Дмитро Чигринський так описує настрої гравців перед великим фіналом.

Словами ці відчуття передати не можливо. Скажу, що вони набагато сильніші, ніж я собі уявляв до матчу. Це просто фантастична аура. Концентрація досягає не 100, а всіх 200 відсотків. Ти розумієш, що сьогодні буде підведено підсумок того, що зробила команда і ти разом з нею. Тому повністю віддаєшся грі з першої до останньої секунди.

Весь матч проходив за мінімальної переваги гірників. Однак, після закінчення офіційного часу табло показувало нічійний рахунок. Доля Кубка вирішилась вже в овертаймі.

"В фіналі ми провели на полі 120 хвилин. І весь цей час кожен з нас був суперсконцентрований на грі. Ми віддали всі сили і коли пролунав фінальний свисток, то в декого з нас навіть не було сил говорити. Але, якби гру було продовжено ще хвилин на 30, впевнений, концентрація була б такою ж максимальною", – зізнався Чигринський.

Насправді, той сезон (останній сезон Кубка УЄФА) став чи не найуспішнішим для всього українського футболу. Одразу три вітчизняні команди пройшли у 1/8 турніру. Першим змагання покинув харківський "Металіст" – його вибили співвітчизники – футболісти з київського "Динамо".

Завдяки хорошій грі киян один з півфінальних матчів був виключно українським, тож те, що команда з України зіграє у фіналі було відомо заздалегідь. У півфінальному матчі між "Динамо" і "Шахтарем", гірники все ж виявились сильнішими.

До речі, після того, як гірники прибули з трофеєм у рідний Донецьк Кубок вирішили показати й в інших українських містах, першим трофей привезли до Львова.

Читайте також: 2008 – рік революційних змін у системі освіти

Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!