Звіт Всесвітнього антидопінгового агентства по ситуації у Росії налічує 300 сторінок. Його публікації передували два роки розслідування. Незалежна комісія опитала десятки спортсменів, чиновників та анонімних джерел. Після чого в неї не залишилось сумнівів – допінг у російській легкій атлетиці застосовується всюди.

Ми були розчаровані масштабами того, що відбувається. І ми дійшли висновку – таке не могло б статися без загальної згоди і сприяння. Нам вдалося виявити приховування результатів, знищення аналізів у лабораторіях, оплату хабарів за зміну підсумків тестів,
— розповів голова комісії Всесвітнього антидопінгового агентства Дік Паунд.

За його словами, у порушеннях беруть участь усі – від спортсменів до лікарів та лаборантів. А тих, хто не хоче приймати заборонені препарати: або змушують, або виключають з команди. Фігурантами справи стала навіть Російська федерація легкої атлетики і саме Міністерство спорту. Легкоатлети з інших країн шоковані таким станом справ.

Читайте також: Російських спортсменів можуть не пустити на Олімпійські ігри

Втім, російські чиновники анонімні покази називають брехнею та наклепом. І кивають на інші країни – мовляв і там спорт "стимулюють".Тепер спортивні функціонери можуть готуватися до жорстких санкцій, перспективи ж спортсменів іще сумніші.

Дік Паунд зазначив, що його відомство рекомендує з 2016 року усунути Росію від змагань.

Окрім цього результати Олімпіади 2012 року переглянуть. Свої медалі ризикують втратити золота призерка Марія Савінова та бронзова медалістка Катерина Поістогова. Ще не менше трьох атлетів пропонують пожиттєво позбавити права участі у змаганнях.