Україна достроково завершила командний турнір

Українська збірна з фігурного катання завершила участь у командному турнірі на Олімпійських іграх-2022. Команда посіла 10-те місце, повідомляє 24 канал.

До теми Олімпійські ігри у Пекіні: розклад виступів українців 6 лютого

У першій половині командного турніру кожна збірна представляла по одній короткій програмі в чотирьох дисциплінах: чоловічому й жіночому одиночних катаннях, спортивних парах і танцях на льоду.

Після виступів 5 лютого Україна посідала 9-те місце з 4 очками. Останньою з українок мала виступити Анастасії Шаботова.

16-й фігуристці вдалося успішно виконати коротку програму та заробити 62.49 бала. Таким чином вона посіла 7-ме місце та здобула 4 очки для команди.

У програмі українки був заявлений один із найскладніших стрибків у жіночому катанні – потрійний аксель. Цей елемент раніше вдавався на Олімпійських іграх лише трьом спортсменкам: японкам Мідорі Іто й Мао Асаді та американці Міраї Наґасу.

Проте Анастасія замінила його на подвійний. Єдиною помилкою українки було неправильне ребро леза при відштовхуванні на одному зі стрибків – потрійному фліпі.

Збірна України за свій виступ заробила 8 балів. "Синьо жовті" завершили змагання на 10-му місці. Також ідентична кількість балів у представників Німеччини. Проте за сумою двох найкращих видів вона випередила нашу команду.

Результати командних змагань з фігурного катання

1. ОКР – 45 очок
2. США – 42
3. Японія – 39
4. Канада – 30
5. Китай – 29
...
10. Україна – 8

Анастасія Шаботова: що відомо про спортсменку

  • Шаботова у 2019-му змінила громадянство та перейшла до збірної України. До цього вона представляла Росію.
  • У 13-річному віці вона стала відомою після гучної заяви про допінг.
  • Для 16-річної спортсменки ця Олімпіада є дебютною.
  • У цьому сезоні Анастасія вперше виступала на дорослому рівні на міжнародних змаганнях. Вона завоювала для України олімпійську ліцензію в жіночому катанні, посівши 5-те місце на відбірковому Nebelhorn Trophy в Оберстдорфі.
  • Також восени Шаботова здобула дві бронзові нагороди на міжнародних змаганнях Denis Ten Memorial у Казахстані та Ice Star у Білорусі.