За Україну в цій гонці бігли сестри Валя та Віта Семеренко, Юлія Джима та Анастасія Меркушина.

Важко сказати, що більше вплинуло на доволі негативний результат напередодні Олімпійських ігор – погана стрільба чи мала швидкість на трасі. Однак в підсумку все разом призвело до того, що українки опинилися на доволі низькій позиції.

Читайте також: Чоловіча збірна України з біатлону провалила "генеральну репетицію" перед Олімпіадою

Першою стартувала Валя Семеренко. На стрільбі вона використала три додаткові патрони, а естафету передала на 15 місці з відставанням на 52 секунди. Однак лідер збірної України – Юлія Джима – ще більше похитнула позицію збірної України – п’ять додаткових патронів та 18 місце. Відставання зросло до 2:15 хвилин.

Дещо покращили ситуацію Віта Семеренко та Анастасія Меркушина. Перша використала теж три патрони, але зуміла відвоювати для українок сім позицій. Меркушина ж відстрілялася найкраще з українок – лише один додатковий патрон. Але нав’язати боротьбу на першу десятку так і не зуміла.

У підсумку – 11 місце з відставанням від переможниць – збірної Німеччини (1:08:47) – на 2:13 хвилини та використання 12 додаткових патронів, що стало одним з найгірших результатів у гонці (гірший результат тільки у збірної США – два штрафні кола та 12 додаткових патронів).

Про те, що збірна України бігла дуже повільно, свідчить і той факт, що збірна Швейцарії, яка мала 11 додаткових патронів, з одним штрафним колом прийшла швидше – 1:37 хвилини відставання, і зайняла 8 місце.

Читайте також: Україна виділила 120 мільйонів гривень на підготовку спортсменів до Олімпіади-2018

Друге місце у естафеті зайняла збірна Італії (+2,9 секунди, 0+3), третє – Швеції (+17,2 секунди, 0+5).

11 місце – найгірший результат жіночої збірної України з 2010 року. Тоді в тому ж Рупольдингу українки Оксана Яковлєва, Людмила Писаренко, Ніна Карасевич та Інна Супрун пришли дванадцятими.