УКР РУС
16 грудня 2016, 18:15
3

Як "український" американець став легендарним велосипедистом, якому немає рівних

Американець українського походження Лукас Брунель перевернув уявлення про їзду на велосипеді.

В Америці Лукас просто легенда. Щоправда, неоднозначна. Хтось запевняє, що саме Брунель своїм прикладом надихнув тисячі людей у цілому світі пересісти на двоколісний транспорт. Втім, знайдеться чимало автомобілістів, які готові звернути йому в'язи через "круту" їзду.

В США таке божевілля на дорогах офіційно дістало назву "гасання дворового кота". Порівняно з цим, "Тур де Франс" нагадує катання на триколісному велосипеді. І саме в цьому Лукасу немає рівних.

Читайте також: Стартап українця здобув перемогу на престижному конкурсі Кремнієвої долини

До речі, зону біля дверей автомобілів водії між собою частенько називають "смугою Лукаса".

Придумали такий стиль велокур'єри. Адже в місті, яке без перестанку стоїть у заторах, саме на двоколісному можна було найоперативніше доставити замовлення. В студентські роки Лукас саме цим і заробляв на життя. Він і донині залюбки демонструє, що в питаннях мобільності велосипеду немає рівних.

В 2015 році заради парі Лукас зустрівся з найвідомішим відеоблогером Нью Йорка Кейсі Найстатом. Останньому не допомогла виграти й новенька модель спорткару "Маккларен".

Читайте також: Проект українця зібрав більше мільйона доларів за тиждень та зацікавив Microsoft

А про своє українське коріння він особисто розповів на сторінці у "Фейсбук".

Я намагаюсь знайти своїх українських родичів. Мій прадід Джозеф Барабаш народився в селі Гусятин і жив там до переїзду в Америку у 1907 році. А прабабця Анна Барабаш (дівоче прізвище – Тлуховська) народилась у Тернополі,
– повідомив Брунель.

В 2014 році Лукас й сам навідався на Батьківщину предків. Для початку проїхався вулицями Києва, де традиційно змусив автомобіліствів хапатися за серце. Втім, метою подорожі було потрапити в Чорнобильську зону. Нехай навіть вбрід.

Традиційно велосипедист бере із собою в подорож особливий шолом із двома камерами. Так, аби й люди у всьому світі могли на собі відчути усі пережиті ним емоції. А задно й для того, аби з року в рік потрапляти з унікальним контентом на фестивалі документального кіно. Тут він режисер, оператор і головний герой. За словами Лукаса, саме так він відчуває життя на повну.

Читайте також: Компанія українця навчила економити на опаленні навіть німців