Як це було: Україна і Польща отримали можливість приймати "Євро-2012"

6 жовтня 2015, 22:05
Читать новость на русском

18 квітня 2007 року стало точкою відліку до наймасштабнішої події футбольної Європи.

Україно-польський дует упевнено обійшов Італію, Грецію, Туреччину і спільну заявку Хорватії та Угорщини.

Суперники не приховували свого розчарування, а от українці святкували: газети вийшли з яскравими заголовками: "Євро-тріумф", "Мрія перемогла". Газета Виборча була найемоційнішою та написала "Україна і Польща: подих на двох, перемога на двох".

Гасло чемпіонату "Творимо історію разом" вказувало не лише на співпрацю двох країн, а й на історичний момент: уперше за 52 роки Єврофорум прийшов на територію Східної Європи.

Читайте також: ТОП-5 найпопулярніших відео на Youtube з українцями

Попри весь скепсис, дві країни продемонстрували приклад справжньої дружби двох сусідів. Тож навіть коли вигадували талісмани, зійшлися на тому, що це повинні бути 2 приятелі Славек та Славко, які дуже подібні між собою, але водночас презентують національний колорит.

Українці та поляки засукали рукави: нові стадіони, аеропорти, дороги. Хтось підтягував англійську, хтось записувався у волонтери. Навіть клумби Львова та фігури Познанської ратуші жили в очікуванні чемпіонату. Аби нагадувати про час, який невпинно спливає, встановили годинник зворотнього відліку.

Тандем України та Польщі вразив усю Європу. Задоволений Мішель Платіні не стримував себе у похвалі господарям чемпіонату.

На трибунах чемпіонату побувало близько півтора мільйона вболівальників, а ще мільйони — у фан-зонах. Найбільше їх зібралось у Харкові під час зустрічі "Нідерланди — Німеччина", 300 тисяч. І хоча тоді голландці програли, вдячні за гостинний прийом, співали український гімн та залишили після себе бігборди з подякою.

Фінал теж був емоційним і яскравим. Але тепер ще й з відчуттям гордості за власну країну.