Українські баскетболістки прагнуть повернутися в елітний дивізіон
Жіноча збірна України (U-20) продовжує підготовку до чемпіонату Європи.
7 червня дівчата прибули на навчально-тренувальні збори до Міжнародного Тенісного Центру, що у київській Пущі Водиці. Головному тренеру молодіжки Сергієві Вознюку це місце вже знайоме. Наприкінці травня він працював у Пущі у тренерському штабі національної жіночої збірної. Якщо у ній Сергій асистує Володимиру Холопову, то у збірній U-20 він головний – а відтак перша особа, що відповідає за результат.
- Збори у Міжнародній тенісній академії – це вже другий етап підготовки до чемпіонату Європи у Чорногорії. Перший проходив дистанційно. Я дівчатам розсилав план з фізичної підготовки, і у себе вдома вони самостійно займалися. Тобто вони вже мають приїхати на збори фізично підготовленими, у певних фізичних кондиціях. Щоб найближчий місяць ми присвятили тільки техніці і тактиці.
- Ви індивідуально розписували план для кожної гравчині?
- Ми зробили два плана – для "великих" і для "маленьких" гравців. Тобто для периметру і для передньої лінії. І у таких двох частинах ці плани отримали всі 24 гравці з розширеного списку, хоча на збори вони не всі приїдуть. Але все може трапитися, це життя, гравця може спіткати травма, або ще щось. Тому я не виключаю приїзду гравців, які не викликані зараз.
- Розширений список налічує 24 баскетболістки, а на збори до Пущі Водиці приїхали 16. Усіх тих, кого хотіли, викликали?
- З того складу, який ми хотіли бачити (і який опубліковано на сайті ФБУ – Прим. ред.), є одна втрата. Катерина Скакаліна зі Львова травмувала коліно і не зможе приїхати на цей етап. То ж, Катю, можна сказати, ми поки що втратили, до результатів МРТ.
- На її місце кого викликали?
- До складу збірної увійде Олена Самохвалова з харківського ХАІ. Вона була у розширеному списку, ми її довикликали, і Олена розпочне з командою підготовку у Пущі-Водиці.
- Перші спаринги ви плануєте зіграти зі збірною Литви 21-24 червня. Вже будете визначатися з основним складом?
- Ми хочемо у цих іграх задіяти всіх гравців. Треба дати можливість кожній з дівчат проявити себе на майданчику. І при цьому поступово будувати тактичні малюнки, схеми, за якими будемо грати.
- А саме місце проведення зборів у Міжнародній Тенісній Академії вас влаштовує?
- Так, гарне місце. Є велика різниця з Олімпійською базою. По-перше, у Кончі-Заспі немає такого залу. Зазвичай влітку у нас була проблема із залом. Оскільки наші борці у ньому також займалися. Я у збірній шостий рік, і лише раз ми влітку були у залі, а так постійно тренувалися у надувному куполі. А там влітку спекотно. Може під час підготовки це і нормально, але з іншого боку дівчата все одно швидше втомлюються, втрачають концентрацію. У залі, що у Пущі Водиці, все ж таки умови кращі. Він не такий спекотний, та й на чемпіонаті Європи у Подгориці ми гратимемо у гарному залі. Там великий студентський комплекс з ареною на три тисячі глядачів.
- У Чорногорії на чемпіонаті Європи ставитиме максимальне завдання?
- Ми прагнемо повернутися до дивізіону А. Іншого завдання перед собою не ставитимемо. Група у нас сильна, тому досягти мети буде непросто. Зокрема, ми зіграємо з командами Угорщини і Чехії, які минулого сезону також були у дивізіоні А. Вважаю, якщо вийдемо з цієї групи, нам буде набагато простіше грати у плей-оф.
Читайте також: Україна планує провести жіночий Євробаскет