Інформацію про це "Радіо Свобода" підтвердили в Центральному районному суді Мінська. Ініціатором судового рішення, на підставі якого тепер притягатимуть до адміністративної відповідальності за будь-яке використання або показ кричалки, могло виступити Головне управління боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі.

Читайте також: Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Причиною для звернення стали два інциденти. Перший з них – ще навесні 2015 року гурт молодих людей використовувала кричалки з таким текстом під час святкування Дня Волі в Мінську. Незабаром Республіканська експертна комісія визнала відео про це екстремістським і включила його в Республіканський список екстремістських матеріалів, заборонених для поширення і цитування. Попри це, сама кричалка формально забороненою не була.

Однак 8 вересня 2018 року під час футбольного матчу збірних Білорусі та Сан-Марино група білоруських фанатів на одному з секторів на мінському стадіоні знову влаштувала стрибки під цю кричалку, через що викликала шквал критики з Росії.

У Самій білоруській поліції цю подію назвали провокацією.

Варто додати, що кричалку "Хто не скаче, той москаль", українські уболівальники давно використовують на трибунах. Широкого поширення вони ж набула під час Революції гідності у 2013-2014 роках.