Тернистий шлях Кличка-молодшого: злети і падіння українського боксера

25 березня 2016, 19:56
Читать новость на русском

Сьогодні одному з найуспішніших боксерів сучасності Володимирові Кличку 40 років. На жаль, свій ювілей, українець святкує без жодного чемпіонського пояса.

Прикра поразка в поєдинку з Тайсоном Ф’юрі припинила десятирічну гегемонію Володимира у надважкій вазі. Однак, не стала крапкою у його спортивному зростанні.

Олімпіада-1996

Атланта. Олімпіада 1996 року. Боксерський фінал у вазі понад 91 кілограм. Третій раунд і суперник Володимира Кличка із екзотичного Тонґа на підлозі. Українець — перший в історії білошкірий олімпійський чемпіон у суперважкій вазі. Саме ця перемога стала для Володі перепусткою на профі-ринг.

Після Атланти Володимир разом зі старшим братом Віталієм підписують професійні контракти з Universum Box-Promotion і починають тренуватися в Німеччині у Фріца Здунека.

"Помста за брата": перший чемпіонський пояс

14 жовтня 2000 року. Ще одна знамення дата в кар’єрі українця. Бій проти американця Кріса Берда. Неформальна назва поєдинку "помста за брата". Адже заокеанський боксер перед цим переміг Віталія. Молодший помстився. Два нокдауни, перемога за очками в підсумку. Володя вперше піднімає на головою пояс чемпіона світу за версією WBO.

Українець крок за кроком прямує до боксерської вершини. В кінці двотисячних у Володі й Віталія фактично немає конкурентів у суперважкій вазі. Запорука успіху — це перш за все фантастична працездатність Кличка-молодшого, відзначає коментатор Дмитро Лазуткін.

Кличко - Повєткін

Її квінтесенцією став московський бій 5 жовтня 2013 року проти росіянина Александра Повєткіна. На кону були 4 чемпіонські паски за версіями WBA, IBF, WBO, IBO.

Дивіться також: Як підросла донечка Кличка-молодшого: з'явились нові фото

"Ажіотаж був страшенний, гонорари фантастичні. І сам бій склався, я думаю, доволі драматично. Трибуни шаленіли і там весь цей свист, ґвалт, всі ці емоції та антиукраїнська риторика, яка навколо рингу так чи інакше лунала, вона теж впливала на мене як на коментатора", — розповідає коментатор боксерських поєдинків Дмитро Лазуткін.

Вболівала тоді і вся Україна. І Володимир не підвів, перемігши росіянина на його ж землі за очками 119-104.

Звинувачення

До цього ж поєдинку зі своїми суперниками Кличко розбирався впевнено. Через це багато хто звинувачував його в тому, що він свідомо обирає слабких боксерів, так званих "мішків".

"У кожного боксера, в принципі, багато мішків. Але, знову ж таки - це не проблема Володимира. Це, радше, проблема тих боксерів, що ставали офіційними претендентами. Бо він не обирав собі свідомо "мішків". Це люди, які були в топ-10 чи топ-15 найкращих боксерів світу у супер важкій вазі, тому з ними боксував Володимир. Будь-хто з вулиці боксувати проти чемпіона світу не зможе", — пояснює Лазуткін.

Поразки Кличка

Однак, ніщо не може тривати вічно. Гегемонію Володимира 6 липня минулого року обірвав британець Тайсон Ф’юрі. Здавалося б, на цій мінорній ноті, можна йти на пенсію. Але експерти впевнені — той бій не останнє слово Володимира.

До цього моменту Володя вже був двічі у ролі переможеного. В 1998 році його здолав Росс Пьюріті, у 2004-му — Корі Сандерс. Але після цих поразок Кличко завжди рухався далі, прогресував і перемагав. Тому, віримо, що й у матчі-реванші з Ф’юрі він поверне всі свої чемпіонські титули.