Гран-прі Азербайджану заплановано на 7 червня. Зважаючи, що перші етапи Формули-1 скасували через коронавірус, то гонка в Баку могла стати першою в цьому сезоні.

До слова Формула-1 через коронавірус перенесла введення революційного регламенту

Та під час телефонної конференції між власниками Формули-1 компанією Liberty Media, Міжнародною автомобільною федерацією (FIA) та промоутерами гран-прі Азербайджану, останні заявили, що не мають наміру проводити перегони у 2020 році.

Все через пандемію коронавірусу, пише Motorsport.com.

Для спорудження тимчасової траси в центрі Баку потрібен час і гроші. Однак якщо гонку скасують в останній момент, ці кошти будуть витрачені даремно.

Зважаючи, що ситуація з пандемією Covid-19 поки не покращується, то оргкомітет азербайджанського етапу вирішив не ризикувати і заздалегідь відмовитися гонки 2020 року.

23 березня керівництво Формули-1 повідомило, що гран-прі Азербайджану офіційно перенесено на невизначений термін.

У разі відміни гонки в Баку, першим етапом нового сезону стане Гран-прі Канади, старт якого запланований на 14 червня.

Як скасовували етапи Формули-1 через коронавірус

  • Після спалаху коронавірусу в Китаї, першим відмінили саме тамтешній етап. Він мав відбутися 19 квітня.
  • До останнього організатори планували розпочати сезон вчасно. Команди навіть прибули до Австралії, де 15 березня мав відбутися перший етап. Однак вже в Мельбурні стало відомо, що один з членів команди McLaren здав позитивний тест на коронавірус. Тож гонку відмінили.
  • Після цього скасували й гран-прі Бахрейну (22 березня) та В'єтнаму (5 квітня)
  • Планувалося, що новий сезон розпочнеться в Європі з гран-прі Нідерландів (3 травня). Однак три європейські етапи в травні – Нідерландів, Іспанії (10 травня) та Монако (24 травня) – теж скасували. Гран-прі Монако не відбудеться вперше з 1954 року.
  • Тож саме гран-прі Азербайджану мало стати першим в цьому сезоні. Та якщо гонка в Баку не відбудеться, то відкривати сезон доведеться в Канаді 14 червня.
  • В сезоні 2020 року планувалося провести 22 гонки. Гран-прі Азербайджану мав стати восьмим етапом.

Найцікавіші новини спорту – підписуйтеся на наш Twitter та Telegram