Род Берд затятий спортсмен. Під час чергового спуску на каяках сталося неочікуване. Його кращий друг Террі Макгі в той день був з ним. Обох чоловіків об'єднувала пристрасть до каякінгу.

Найнебезпечніший відрізок обраної річки – це "п'ять водоспадів". Тобто, п'ять порогів, які щільно розташовані між випнутими скелями. Чудове місце, щоб відточити майстерність.

Род майже пройшов дистанцію, аж раптом його каяк перевернувся, але й далі плив по течії – прямісінько до скель. Весь цей час Род перебував головою вниз у крижаній воді. Перша спроба врятувати чоловіка не увінчалась успіхом.

Без попередніх тренувань у людини максимально за 2 хвилини включається дихальний рефлекс. І якщо не випірнути, то вона вимушено вдихатиме воду, а це може привести до смерті за менш, ніж хвилину.

Жодна людина не здатна витримати 4 хвилини без кисню. Звичайно, якщо це не пірнальник. Тревіс взяв на себе командування рятувальною операцією. І зробив те, на що інші не наважувались. Єдиним виходом було ще глибше протискати каяк в ущелину, сподіваючись, що він вийде з іншої сторони. Інші чоловіки сприйняли таку ідею дуже скептично.

Читайте також: Хлопець дивом врятувався після падіння під поїзд

Але сміливий план виправдав себе – каяк зрушив з місця. Проте голова Рода все ще залишалася під водою. Після понад 6 хвилин боротьби з водою чоловікам вдалося звільнити тіло Рода з каяку і витягнути на землю.

За словами друзів Рода, він виглядав як людина, яка щойно втопилася. Чоловіку пощастило, що Террі був лікарем, а його друг досвідчений реаніматолог. Обоє відразу почали надавати невідкладну допомогу.

Після кількох хвилин Род почав дихати. Друзі викликали швидку допомогу. Чоловіки змайстрували рятівний пліт і переправили Рода на протилежний берег річки.

Майже за годину після нещасного випадку Род нарешті опинився під медичним наглядом. Однак боротьба за його життя все ще тривала. Рода ввели у штучну кому. На диво його мозок не зазнав жодних ушкоджень. За три тижні його навіть виписали з лікарні.

Відтоді пройшло 7 років. Род Берді й далі в чудовій фізичній формі. Щотижня він їздить на шосейному велосипеді і регулярно займається каякінгом.