Спорт IQ. Пінг-понг – реактивний теніс
Настільний теніс – маленький світ, у якому можна творити великі дива. І справа тут не тільки у феноменальній майстерності гравців. Велику роль відіграє також інвентар.
На початку XX століття настільний теніс мало нагадував вид спорту, яким ми його знаємо зараз. Згідно з однією з найвірогідніших версій, своїм винайденням пін-понг завдячує дощовій лондонській погоді. Саме вона змушувала любителів великого тенісу у Британії залишати корти і переходити грати у приміщення. Саме під час однієї з так втеч і народилася ідея: зіграти великий теніс в мініатюрі, на столі.
Читайте також: Спорт IQ. Найшвидший вид спорту на планеті – бадмінтон
Штовхали прогрес видовищності пін-понгу не лише гравці, а й виробники м'ячів та ракеток. У 1952 році японець Хіродзі Сато вперше застосовує ракетку з гумовим (губчастим) покриттям і, завдячуючи раніше не баченому інвентарю, стає чемпіоном світу. Це спричиняє справжню революцію у настільному тенісі.
Із відривом від інших країн у світі пінг-понгу домінують китайці і відрив цей настіки великий, що свої секрети успіху у цій грі вони ні від кого не приховують.
Як розвивався настільний теніс – дивіться у програмі "Спорт IQ".