"Шахтар" здолав "Бенфіку" в історичному матчі Ліги Європи: два скасовані голи через VAR – відео

20 лютого 2020, 21:51

20 лютого донецький "Шахтар" на ОСК "Металіст" переміг "Бенфіку" в рамках 1/16 фіналу Ліги Європи – 2:1.

Шахтар – Бенфіка 2:1

Голи: Алан Патрік, 56, Коваленко, 72 – Піцці, 66

Для "Шахтаря" це був перший офіційний матч у 2020 році. До цього команда зіграла лише спаринги на зборах – у дев'яти матчах "гірники" шість разів перемогли, двічі зіграли внічию та один раз програли. Натомість "Бенфіка" зіграла 10 офіційних матчів з початку року.

Дивіться також: Шахтар – Бенфіка: онлайн-трансляція матчу Ліги Європи

Історичний VAR, від якого постраждали українці

У першій половині матчу "гірники" грали першим номером і мали щонайменше 3 нагоди, щоб потрясти ворота Влаходімоса Одіссеаса.

На 20-й хвилині "Шахтар" все ж забив, але втрутився VAR. Патрік розігнав контратаку "Шахтаря" і, добігши до штрафної, віддав ліворуч на Мораеса. Після удару форварда голкіпер відбив м'яч на Марлоса, який потужно відправив сферу у ворота.

Проте радість донеччан була передчасною. Відеоасистент підказав головному арбітру матчу Боббі Меддену, що був офсайд, тому взяття воріт було скасоване. Всього на 27 сантиметрів виявився попереду футболіст збірної України.

Офсайд Марлоса у матчі з "Бенфікою" / Фото: Скріншот

Цей епізод увійде в історію Ліги Європи, оскільки вперше в матчах плей-офф цього турніру був застосований VAR. Нагадаємо, що на груповому етапі ця технологія була недоступна для арбітрів. Щоправда, рефері використовували відеоповтори у фіналі минулого розіграшу ЛЄ "Арсенал" – "Челсі" (1:4).

Потужний "Шахтар" та гол Патріка

На старті другої половини Тайсон видав розкішний забіг і пас у розріз, а Мораес пробив у голкіпера.

На 51-й хвилині знову удача була на стороні гостей з Лісабону. Ісмаїлі пробив з лівого кута воротарського суперника, м'яч влучив у стійку, а Коваленко не зміг зіграти на добиванні. Який шанс для "Шахтаря"!

До теми: Тайсон вийшов на розминку перед матчем з "Бенфікою" у футболці загиблого Кобі Браянта: фото

Все ж за 5 хвилин після стійки м'яч опинився у воротах "Бенфіки" – Алан Патрік пробив з-за меж штрафного точно в правий нижній кут, без шансів для гокіпера. 1:0

Другий VAR і другий гол

На 62-й хвилині стався неприємний для "Шахтаря" момент. Тавареш пройшов Матвієнка, але не зумів проштовхнути м'яч повз П'ятова. Серві повернув снаряд партнеру, і Тавареш завдав точного удару з меж воротарського.

Після цього голу арбітр Боббі Меддену скористався VAR, щоб визначити чи був офсайд. Переглянувши VAR рефері вказав на 11-метрову позначку, виявилося Кривцов перед голом "Бенфіки" сфолив.

Піцці з 11-тиметрової позначки точно пробив в лівий від себе кут, а Пятов впав у протилежний – 1:1.

Переможна відплата Коваленка

На 72-й хвилині матчу Віктор Коваленко все ж вирвав перемогу для "Шахтаря". Тайсон зумів вибороти м'яч у Рубена Діаша на фланзі, віддав пас на Мораеса, і вже нападник від лінії поля прострелив на Коваленка. Віктор пробив в дотик, і цього разу таки влучно – 2:1.

Таким чином, "Шахтар" пропускає у цьому поєдинку, але все ж поїде на матч-відповідь з перевагою в один гол. Друга гра "Бенфіки" з "Шахтарем" відбудеться 27 лютого в Лісабоні.