Олімпійські ігри в Ріо: все, що цікаво знати
Олімпіада у бразильському Ріо-де-Жанейро — це XXXI Літні Олімпійські ігри. Відбуватимуться вони з 5 по 21 серпня. Журналісти сайту "24" зібрали всю інформацію про те, хто, як і яким чином братиме там участь.
Учасники
На фото: учасники Олімпіади-2000 у Сіднеї
Демонструватимуть свої спортивні досягнення у Ріо спортсмени 186 Національних олімпійських комітетів. Окрім них участь візьме також команда незалежних атлетів під Олімпійським прапором: складатиметься вона з 10 спортсменів, які з різних причин не можуть представляти рідну збірну. Всього на Олімпійських іграх за результати боротимуться 10 500 атлетів з 206 країн.
Вперше за олімпійські медалі у Ріо позмагаються спортсмени Південного Судану і Косово — ці країни дебютують на Олімпійських іграх.
Не братиме участь у Іграх-2016 збірна Кувейту: у жовтні 2015 її відсторонили від участі через втручання уряду в справи НОК (це вже вдруге за п'ять років).
Збірну Росії з легкої атлетики Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій також відсторонила від усіх міжнародних змагань, включаючи Олімпійські ігри 2016, за результатами звіту Всесвітнього антидопінгового агентства.
Відбір
На Олімпійські ігри у складі національних збірних потрапляють спортсмени, які попередньо пройшли відбір. Він відбувається у два етапи:
- на етапі попереднього відбору (третій рік олімпійського циклу): відбираються спортсмени, які протягом попередніх двох років увійшли до числа кращих спортсменів за результатами участі на чемпіонатах світу та Європи, інших офіційних міжнародних спортивних змаганнях відповідного рангу;
- на етапі основного відбору (олімпійський рік) може відбиратися подвійний склад кандидатів до олімпійської збірної команди із числа спортсменів, які мають найвищий результат у країні протягом попереднього року за результатами участі на чемпіонатах світу та Європи, інших офіційних міжнародних спортивних змаганнях відповідного рангу та які виконали кваліфікаційні умови.
Далі для участі в Олімпіаді спортсмен чи команда повинні отримати олімпійську ліцензію. Правила відбору встановлюються окремими федераціями видів спорту. Основні критерії відбору: перемога на передолімпійському чемпіонаті країни, виконання кваліфікаційних нормативів, відсутність порушень антидопінгового законодавства.
Ще один нюанс — команда країни-господаря Ігор отримує ліцензії у всіх видах спорту автоматично, а вже національна збірна вибирає власних учасників з-поміж найкращих спортсменів країни.
Спортивна програма
На фото: Літні Олімпійські ігри, Афіни-2004
До програми змагань Олімпіади-2016 увійшли 42 олімпійські дисципліни — як і на минулих Іграх. Це: академічне веслування, бадмінтон, баскетбол, бокс, боротьба (греко-римський і вільний стиль), важка атлетика, велоспорт (трекові гонки, шосейні гонки, маунтінбайк, BMX), веслування на байдарках і каное, вітрильний спорт, водні види спорту (водне поло, плавання, стрибки у воду, синхронне плавання), волейбол, пляжний волейбол, гандбол, гімнастика, спортивна гімнастика, художня гімнастика, стрибки на батуті, гольф, дзюдо, кінний спорт (виїздка, конкур, триборство), легка атлетика, настільний теніс, регбі-7, сучасне п'ятиборство, стрільба, стрільба з лука, теніс, тріатлон, тхеквондо, фехтування, футбол, хокей на траві.
Нагороди
На Іграх-2016 розіграють 301 комплект медалей, а загалом їх буде виготовлено 2488.
Культурна програма
На фото: Церемонія відкриття Олімпіади, Пекін-2008
Окрім видовищних спортивних змагань Олімпіади також вражають культурно-розважальними шоу: це церемонія відкриття, церемонія нагородження олімпійських чемпіонів та призерів та церемонія закриття.
Організатори відкриття Олімпійських ігор у Ріо обіцяють "просту, але сучасну церемонію": глядачі матимуть змогу побачити усі принади Ріо-де-Жанейро ніби з кабіни літака — саме такий акцент обіцяють режисери шоу.
Церемонія відкриття у Ріо відбудеться у ніч з 5 на 6 серпня (о 2 годині за київським часом і о 20 годині – за місцевим). Церемонія закриття — 21 серпня.
Трансляцію церемонії відкриття цьогорічної Олімпіади в Україні проводитиме Перший національний канал.
Усі фото в публікації: Getty Images.
Читайте також: Як змінювалась кількість українців на літніх Олімпіадах: цікава статистика