Не лише Жан Беленюк: хто зі спортсменів балотується до Верховної Ради

27 червня 2019, 17:45
Читать новость на русском

На 21 липня в Україні заплановані дострокові вибори до Верховної Ради. Партії починають озвучувати імена своїх кандидатів, які боротимуться за перемогу. Серед них і є спортсмени.

У понеділок, 10 червня, останній день, коли партії мали назвати кандидатів у народні депутати. Ці дані вони мали передати до Центральної виборчої комісії. Але ЦВК ще не оприлюднила список усіх кандидатів від партій. Самі ж партії теж не озвучили усі імена, а деякі представили лише свою першу п'ятірку чи топ-10 кандидатів. Але й серед тих імен, які озвучені, є чимало спортсменів. Як колишніх, так і теперішніх. І вони мають шанси вже невдовзі стати народними депутатами.

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

Слуга народу

Найбільше представництво спортсмени отримали у списку "Слуги народу". Точно відомо про трьох спортсменів, які йтимуть до Верховної Ради за списком від цієї партії. При цьому борець греко-римського стилю Жан Беленюк отримав доволі високе місце – десяте. Він срібний призер Олімпійських ігор, чемпіон та бронзовий призер чемпіонатів світу, триразовий чемпіон, і бронзовий призер чемпіонатів Європи, срібний призер Європейських ігор, бронзовий призер Універсіади.

Жан Беленюк та Володимир Зеленський

Читайте також: Україна – країна можливостей: Жан Беленюк іде на вибори

Також ймовірно прохідне місце (58-ме) отримала й українська легкоатлетка (потрійний стрибок та стрибки в довжину), чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпійських ігор, триразова чемпіонка Європи Ольга Саладуха.

Був у списку партії й олімпійський чемпіон. Йдеться про Вадима Гутцайта. Зараз він президент Федерації фехтування України. А до цього брав участь у трьох Олімпіадах – у 1992, 1996 та 2000 роках. В 1992 році, виступаючи в складі Об'єднаної команди, він завоював командне золото. Був наставником української команди шаблісток, яка завоювала золоті олімпійські медалі на пекінській Олімпіаді 2008 року. Та згодом він відмовився від місця у списку і не піде на вибори.

Радикальна партія

Свого олімпійця у складі має і "Радикальна партія". Плавець Денис Силантьєв виборов срібну медаль на Олімпіаді-2000 у Сіднеї на 200-метрівці батерфляєм. Загалом він брав участь у чотирьох Олімпіадах (1996, 2000, 2004, 2008 років). У 2004 році ніс прапор України на Олімпіаді в Афінах. У 1998 році він став чемпіоном світу з плавання (200 м батерфляєм).

Денис Силантьєв у стінах Верховної Ради

У 2014 році Силантьєв був обраний до Верховної Ради від Радикальної партії. Від неї він йде і зараз. Його номер у списку – 15-й.

Опозиційна платформа – За життя

Сьоме місце у списку партії "Опозиційна платформа – За життя" посідає Нестор Шуфрич. Він колишній власник футбольного клубу "Говерла" (Ужгород). Президентом клубу був його батько Іван Шуфрич, а віце-президентом – син Олександр. У 2016 році клуб припинив своє існування після низки скандалів щодо невиплат зарплатні гравцям клубу і невиконання вимог ФФУ щодо їхнього погашення.

Читайте також: Григорій Суркіс йде у Верховну Раду від партії Бойка – Медведчука

Та окрім футболу, Нестор Шуфрич ще й колишній спортсмен. У 15-річному віці він здобув звання "майстер спорту СРСР" зі стрільби з лука, і навіть був кандидатом до молодіжної збірної Радянського Союзу.

Рух нових сил

Четверте місце у списку партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі посідає українська шахістка Наталя Жукова. Наталя Жукова – 40-річна дворазова чемпіонка Європи (2000, 2015), віце-чемпіонка світу з бліцу (2012). Заслужений майстер спорту України.

На Першому чемпіонаті Європи серед жінок у Батумі у 2000 році обіграла в фіналі росіянку Катерину Ковалевську стала чемпіонкою Європи. З 1996 року входить до складу збірної України на олімпіадах. У 2006 році в Турині виборола у складі команди золоті медалі. У жовтні 2018 року Жукова у складі збірної України стала срібним призером шахової олімпіади, що проходила в Батумі.

Читайте також: Парламентські вибори: що криється за обіцянками партій

Та 23 червня ЦВК відмовила в реєстрації кандидатам від партії "Рух нових сил" у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та висунутих в одномандатних виборчих округах. Мовляв, є зауваження до поданих документів, а з'їзд партії провели з порушенням статуту самої ж партії. Суд 25 червня зобов'язав ЦВК зареєструвати список кандидатів до Ради на виборах 2019 року від партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі. Однак Центральна виборча комісія має намір оскаржити це рішення.

Мажоритарники

По 84-му окремому виборчому округу балотується Роман Вірастюк. Це рідний брат стронгмена Василя Вірастюка. Але й сам Роман має чим похвалитися. Він штовхальник ядра. На Олімпіаді-1996 посів шосте місце. Зараз – директор департаменту олімпійського спорту у Міністерстві молоді та спорту України.

Відома українська гімнастка Анна Різатдінова таки буде балотуватися до Верховної Ради. Спершу ряд ЗМІ повідомили про те, що в 93-му окрузі від "Слуги народу" до Ради балотуватиметься Різатдінова. Однак лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков спростував інформацію. Та на сайті ЦВК з'явилася інформація про балотування Різатдінової до Верховної Ради України. Вона зареєстрована кандидатом від 98-го округу (Київська область) і балотується як безпартійний самовисуванець.

Читайте також: У ЦВК розповіли, скільки витратять грошей на позачергові парламентські вибори

Футболіст львівських "Карпат" та екс-гравець збірної України Артем Федецький йде на дострокові парламентські вибори. Федецький у списку від президентської партії "Слуга народу". Він балотуватиметься в окрузі №118 (охоплює частину Шевченківського та Личаківського району Львова, а також наближені до Львова села Пустомитівського району).

Артем Федецький може стати народним депутатом

Колишній український легкоатлет, учасник Олімпійських ігор у Сіднеї (2000), Афінах (2004) та Пекіні (2008), призер чемпіонатів Європи та світу з бігу на 1500 метрів Іван Гешко заявив про свою участь у дострокових виборах до Верховної Ради. Зараз Іван Гешко є головою Національного олімпійського комітету України у Чернівецькій області. Також він депутат Чернівецької облради. До Верховної Ради він балотуватиметься по 202 одномандатному виборчому округу (Вижницький, Кіцманський, Путильський райони, частина Сторожинецького району Чернівецької області) як самовисуванець.

Відомий в минулому український баскетболіст Станіслав Медведенко теж вирішив балотуватися до Верховної Ради. Медведенко візьме участь у виборах як самовисуванець. Станіслав Медведенко йде по одномандатному виборчому округу № 214 в Києві. Станіслав Медведенко більшу частину кар'єри провів у НБА, де виступав за "Лейкерс" і "Атланту". Грав на позиції важкого форварда. Медведенко двічі ставав чемпіоном НБА (у 2001 та 2002 роках).

Не змогли взяти участь

Намір балотуватися озвучував і депутат-втікач Олександр Онищенко. До чого тут спорт? Все через те, що Онищенко відмовили у реєстрації в кандидати у народні депутати. Адже він не прожив в Україні останні п'ять років. Та суд зобов’язав ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом у депутати. Свою відсутність політик аргументував тим, що весь цей час представляв Україну на кінних змаганнях закордоном. Хоча у Міністерстві спорту спростували ці заяви. А ЦВК подала апеляцію на це рішення. Після чого Верховний суд визнав правомірною відмову Центрвиборчкому реєструвати кандидата у народні депутати Олександра Онищенка, який виїхав з України у 2016 році.

Коли відбудуться вибори до Ради? 21 травня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про припинення повноважень Верховної Ради. Позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня 2019 року.

Головні дати дострокових виборів до Верховної Ради 2019