Українські успіхи

Спершу українських вболівальників потішили "синьо-жовті" веслувальники. Дмитро Янчук та Тарас Міщук стали третіми у фіналі з веслування на каное-двійках на 1000 м серед чоловіків.

Дмитро Янчук, Тарас Міщук, Україна, веслування

Відзначимо, що наші хлопці поступилися лише німцям і бразильцям, однак на останніх метрах зуміли обігнати росіян.

Україна завжди славилась своєю художньою гімнастикою. І цього разу наша красуня опинилась на п’єдесталі.

Різатдінова, Крим, Олімпіада

Кримчанка Ганна Різатдінова посіла 3 сходинку в індивідуальних змаганнях з багатоборства. Перші та другі місця посіли росіянки Маргарита Мамун та Яна Кудрявцева, яких, на думку багатьох фахівців, судді "витягнули" на призові місця.

Зовсім трішки не вистачило нашому Павлу Тимощенко, щоб здобути таке історичне для нього "золото". Щоправда, і ця срібна медаль має надзвичайну вагу.

Тимощенко, пентатлон, Росія

Перед комбайном, фінальним видом п’ятиборства, наш спортсмен йшов лише 8-м, проте зумів упритул підібратися до лідера. У підсумку росіянин Олександр Лесун своє перше місце так і не віддав, а наш Павло опинився у фінальному заліку другим.

МОК про обійми росіян з українцями

Голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах вважає, що нещодавні обійми між російськими та українськими спортсменами це одна з тих історій, що надихають людей.

У нас були атлети з Росії та України, які обіймали та вітали один одного. Спортсмени з Північної і Південної Кореї, які робили спільне селфі. Всі бачили, як спортсмени допомагали один одному. Ви не можете інакше описати олімпійські принципи, як саме так. Багато історій трапилося, які будуть надихати людей,
– зазначив він.

Легкоатлетичні досягнення

Збірна США здобула шосту перемогу поспіль у жіночій естафеті 4x400 метрів – з 1996 року вони у цій дисципліні лише перемагають. Крім того, лідер збірної Еллісон Фелікс також завоювала своє шосте олімпійське "золото", що є рекордом серед легкоатлеток. Відзначимо, що збірна України в бігу 4х400 метрів прийшла п’ятою.

США, Легка Атлетика, Олімпіада

Британець Мо Фара здобув четверте "золото" на Олімпіадах. Раніше він був найкращим на дистанціях 5 тисяч і 10 тисяч метрів у Лондоні, і таке ж досягнення йому підкорилось у Ріо.

Мо Фара, Олімпіада, Ріо

Історичний успіх для Бразилії

Чоловіча збірна Бразилії з футболу уже давно нічого не показує на великих змаганнях. Проте, цього разу "чарівники м’яча" не зганьбилися та взяли "золото", обігравши у наддраматичному фіналі німців – переможець визначився лише завдяки серії пенальті. До слова, раніше бразильці поступалися у трьох олімпійських фіналах 1984, 1988 і 2012 років і жодного разу не тріумфували.

Бразилія, футбол, Ріо

Відзначимо, що їхні жіночі колеги у матчі за "бронзу" поступилися канадійкам, а перемогу тут святкували німкені.

Американки в баскетболі – найкращі

Жіноча збірна США з баскетболу у фіналі розгромила іспанок – 101:72. Відтак, це вже шоста перемога поспіль і восьма загалом на олімпійських турнірах для цієї команди.

США, баскетбол, Ріо

Бронзові медалі взяли представниці Сербії, які обіграли Францію із рахунком 70:63.

Радянська пропаганда по-путінськи

Жіноча збірна Росії з художньої гімнастики вправи з булавами та обручами виконали під відому композицію "Время, вперед", яка свого часу була музичною заставкою рупору радянської пропаганди – програми "Время".

Росыя, пропаганда, Ріо

Чи це так зазомбувало суддів, чи щось інше, але росіянки у кваліфікації посіли другу сходинку. Українки своєю чергою були восьмими. У результаті обидві команди пробилися до фіналу.

Медальний залік

Вже 87 країн здобували медалі в Ріо – останнім, хто це зробив, став Нігер завдяки тхеквондисту Абдулразаку Іссуфу Альфагку. Крім того, перше "золото" здобув Азербадждайн (також тхеквондо– Радік Ісаєв). До цього представники "Країни вогнів" завоювали лише срібні та бронзові нагороди, яких нарахувалось аж 14.

Продовжують бути найкращими американці, а Україна поки 28-ма.

Фото: Getty Images