Така незвична ситуація виникла через те, що Василь Ломаченко намагається стати абсолютним чемпіоном світу. Після завоювання титулу чемпіона WBC у бою проти британця Люка Кемпбелла, йому залишилося лише здобути титул чемпіона за версією IBF. У Ломаченка вже є титули чемпіона за версіями WBA та WBO.

Натомість Хейні переміг росіянина Абдуллаєва та завоював "тимчасовий" титул чемпіона WBC. І саме він має бути наступним суперником українця.

Як це було: Хейні виграв у росіянина титул "тимчасового" чемпіона WBC та викликав на бій Ломаченка

"У серпні Ломаченко завоював титул, але не планує виходити в ринг до кінця року. А в наступному році у нього заплановано великий бій (за статус абсолютного чемпіона світу). Тобто ми повинні враховувати це. Так, є правила. Але немає нічого хорошого в тому, коли правила шкодять спорту. Очевидно, що Ломаченко – рушійна сила в боксі. І коли Хейні та Абдуллаєв попросили зробити їх бій за "тимчасовий" титул, ми дали добро", – зізнався президент WBC Маурісіо Сулейман.

Відтак тепер у WBC намагаються вирішити цю ситуацію.

"В наступному місяці [жовтні я2019 року, – прим. Спорт24] у нас запланований з'їзд, на якому ми й приймемо остаточне рішення по ситуації з Ломаченко і Хейні", – повідомили в WBC на своєму офіційному сайті.

Читайте також: Ломаченко прийняв важливе рішення у своїй кар’єрі

"Ми не збираємося змушувати Ломаченко негайно проводити обов'язковий захист з Хейні. Ми не можемо дозволити собі заважати чемпіону, який шукає можливість провести максимально великі бої. Адже його дії – на благо боксу. І, звичайно ж, тим більше не збираємося позбавляти Ломаченко титулу за те, що він не зустрінеться з Хейні в наступному бою. Так було б нечесно. Давайте краще почекаємо, коли обов'язковий претендент буде дійсно готовий битися з чемпіоном", – нагалосив Сулейман..