Кулю для боулінгу винайшли ще у Стародавньому Єгипті
У боулінг грають у всьому світі. Вчені запевняють, що кулю для цієї гри навіть знайшли в одному з давньоєгипетських поховань, яке датують ІІІ тисячоліттям до нашої ери.
Правда це чи ні – сказати складно. Але на заводі у США точно знають, якою має бути ідеальна куля для боулінгу.
Основа складається з гуми. Розплавлений матеріал заливають у форми. Коли він застигне, заготовку зважують – її маса має становити рівно 4 кілограми 800 грамів.
Усередині гумової основи – сталева куля та ще один елемент – тягарець, для того, щоб можна було котити кулю по кривій. Таким чином професійні гравці легко вибивають страйки.
Читайте також: Найважливішу деталь велосипеда збирають не люди, а роботи
Заготовку поміщають у чан з камінцями, поверхню шліфують. Далі куля отримує зовнішню оболонку. Її виготовляють з поліуретанового міксу, який заливають у форми. Кольори – різноманітні. Більше того, до суміші додають ароматизатор. Тому не дивуйтеся, якщо куля пахне яблуком, лимоном чи амарето.
Крім кольорів та запаху, снаряди для боулінгу мають ще й різну масу. Цього досягають завдяки густині поліуретану. Залишки заливки здувають повітряними пістолетами. Далі кулі обточують на спеціальному станку, щоб прибрати всі нерівності і зробити поверхню гладенькою.
Після кількох маніпуляцій кулю загортають у пластиковий пакет та запаковують у коробку. Тепер усе готове для видовищних страйків.