Одразу чотири команди претендують на пониження в класі. Це донецький "Олімпік", львівські "Карпати", "Арсенал-Київ" та одеський "Чорноморець". Однак "Олімпік" точно не вилетить напряму, а одеській команді не вдасться уникнути перехідних матчів.

До слова: Стали відомі дати перехідних матчів УПЛ

Олімпік

Найлегша ситуація в "Олімпіка". У випадку перемоги над "Карпатами", вони гарантують собі дев'яте місце. Якщо ж зіграють внічию, донецька команда і надалі на три очки випереджатиме львів'ян. Тож їм буде достатньо не програти згодом "Ворсклі". Можуть і програти, за умови що "Карпати" не виграють у київського "Арсеналу". Якщо ж обидві команди наберуть однакову кількість очок, то все залежатиме від очних зустрічей, забитих голів та різниці забитих-пропущених.

Як будуть розподілятися місця у турнірній таблиці?Згідно зі статті 22 Регламенту змагань з футболу серед команд клубів УПЛ "Визначення місць команд у змаганнях", у разі рівності очок у двох та/або більше команд, місця команд визначаються за такими показниками:
3.1. більша кількість набраних очок в особистих зустрічах між цими командами;
3.2. краща різниця забитих і пропущених м’ячів між цими командами;
3.3. більша кількість забитих м’ячів між цими командами;
3.4. краща різниця забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах;
3.5. більша кількість забитих м’ячів в усіх матчах

Карпати

Щодо "Карпат", то їм спочатку треба перемагати "Олімпік". А потім набрати більше очок (або стільки ж), аніж донецька команда у наступному турі. Тоді львів’яни на виїзді гратимуть проти "Арсенал-Київ", а "Олімпік" проти немотивованої "Ворскли". У випадку перемоги "Карпат" над "Арсеналом", вони займуть дев’яте місце. Їх може влаштувати й нічия. Але це станеться за умови, що "Ворскла" переможе "Олімпік" чи команди зіграють внічию.

Арсенал-Київ

Читайте також: Київський "Арсенал" покарали матчем без глядачів через дії уболівальників

"Арсенал" двічі програв "Олімпіку", один раз виграв та ще один раз зіграв внічию. Але "каноніри" тричі обіграли "Карпати" (а з врахуванням можливої перемоги в останньому матчі) і ще один раз зіграли внічию. "Карпати" ж, якщо виграють в "Олімпіка", то будуть мати дві перемоги проти донецької команди, одну нічию та поразку. Виходить, що "Арсенал" в очних зустрічах з суперниками набере 14 очок (10 проти "Карпат" та 4 проти "Олімпіка"). "Олімпік матиме у своєму активі 11 очок (7 проти "Арсеналу" та 4 проти "Карпат"). "Карпати" у матчах з цими двома командами – 8 очок (7 проти "Олімпіка" та 1 проти "Арсеналу"). Тож саме "Арсенал" посяде дев'яте місце.

Чорноморець

"Чорноморець" не має шансів уникнути перехідних матчів. Команда відстає від дев’ятого місця на 7 очок, що не зможуть відіграти за два тури. Але в "моряків" є шанси залишитися в УПЛ через перехідні матчі. Для цього команді треба набрати більше очок, аніж "Арсенал". На команду чекає виїзд в Полтаву до "Ворскли" та домашня гра проти "Десни".

Читайте також: "Зоря" та "Маріуполь" гарантували собі місце в Лізі Європи

Турнірна таблиця УПЛ