Олександр Башенко припускає, що критичний допис у соцмережі Facebook могла написати не чемпіонка Європейських ігор Ганна Соловей, а хтось інший.

Читайте також: Я люблю свою країну і не маю права піти, – чемпіонка Європейських ігор Ганна Соловей

Ми привітали Ганну й главу київської федерації Мухомора, тому що вона ж знаходиться в Києві. Потім я бачу пост у Facebook під її ім'ям, нібито ми не компетентні, що привітали Мухомора, що Федерація нічим не допомагає спортсменам.

І я з цього приводу задумався. Може, це не Анна писала. Я з нею ще не спілкувався. Може, це було щось провокаційне, а я піддався на провокацію?

Якщо це вона себе неспортивно повела, то отримає штраф. Якщо я себе неправильно повів – зробимо перевибори, тільки я кандидатів поки не бачу,
– сказав Башенко в інтерв'ю "Українському репортеру".

Що відомо про скандал?

Велогонщиця Ганна Соловей стала чемпіонкою II Європейських ігор у гонці за очками. Проте, Федерація велоспорту України на своїй сторінці у Facebook привітала з цим досягненням не її, а голову Київської міської федерації велоспорту Мухомора C.М.


Славнозвісний пост з привітанням Ганни Соловей від Федерації велоспорту України

Це обурило Ганну. За її словами, Мухомор не має до її успіху ніякого відношення. "Хотілось би знати, чому ви вітаєте незнайому мені людину, якої я ніколи не бачила. Цей чоловік не допомагав мені в підготовці до змагань абсолютно нічим. При цьому ви берете мою світлину та мій результат", – заявила чемпіонка.

З відповіддю пан Башенко не забарився. Причому відповів у дуже хамовитому стилі, зовсім не притаманному для очільника профільної федерації.

Аню, дивись, як ми будемо навчатись. Ти відкрила рот, тепер ти будеш за це відповідати. Їздиш на моєму велосипеді, їздиш в моїй формі, на голові у тебе мій шолом. Чого ти ще хочеш, щоб я тебе возив? Я не Базін, запам’ятай, принцесо. Будеш робити роботу – приймемо тебе, будеш смердіти – проженемо і не згадаємо як звали,
– відповів Башенко.

Соловей заперечила Башенку, написавши, що з переліченого йому належить лише велосипед, який "не витримав і року". Натомість Олександр додав, що через порушення умов контракту із федерацією Ганна тепер не має права бути в збірній України. "А святе місце пустим не буває", – грізно підсумував керівник.

Обурені через скандал з чемпіонкою Соловей велосипедисти та активісти прийшли з протестом під Міністерство молоді та спорту.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов зустрівся з Ганною Соловей та висловив підтримку щодо відставки Башенка. Жданов підтримав вимогу про повне перезавантаження Федерації велоспорту та заміну її президії.