За його словами, у WADA вже є імена всіх підозрілих спортсменів з бази LIMS, включаючи спортсменів, дані по яких були піддані маніпуляціям або навіть видалені.

Читайте також: Росію на чотири роки відсторонили від Олімпіад та чемпіонатів світу

Сюди входять тих 145 спортсменів, яких WADA вважає найбільш підозрілими, але не обмежується ними. Я розумію заклики до повної заборони для російських спортсменів на участь у змаганнях, незалежно від їх залучення у систему маніпуляцій. Але комітет прийняв одностайне рішення, що в цьому випадку, ті люди, які можуть довести свою невинність, не повинні каратися. Радий, що виконком WADA погодився з цим,
– цитує Тейлора sport-express.ru.

Разом з тим, Росія повинна компенсувати WADA всі витрати на розслідування з січня 2019 року. Російська сторона повинна заплатити 10 відсотків від річного бюджету WADA. Попередній рахунок складає трохи менше ніж 5 мільйонів доларів.


Які санкції ввела WADA проти Росії / інфографіка 24 каналу

Детальніше про рішення WADA у відео:

Яка причина відсторонення Росії?

Причиною для відсторонення стало розслідування за даними з бази Московської антидопінгової лабораторії, в якій містяться результати досліджень за 2012-2015 роки.

Незалежні експерти встановили, що в базу вносилися зміни з метою приховати позитивні допінг-проби російських спортсменів. За даними The Telegraph, Москва маніпулювала даними протягом 18 місяців.

Читайте також: Росія зможе зіграти на чемпіонаті світу з футболу в Катарі під нейтральним прапором

Тому WADA ініціювало розгляд питання невідповідності РУСАДА за прискореною процедурою відповідно до Міжнародного стандарту про відповідність.

Росія має 21 день, щоб оскаржити рішення WADA, яке було прийнято 9-го грудня.

Останні новини про допінг-скандал