Мова йде про 11 спортсменів: лижники Микита Крюков, Олександр Безсмертних та Наталія Матвєєва, саночники Альберт Демченко і Тетяна Іванова, ковзанярі Іван Скобрєв та Артем Кузнєцов, бобслеїсти Людмила Удобкіна та Максим Бєлугін, хокеїстки Тетяна Буріна та Анна Щукіна. Про це повідомляється на сайті МОК.

Читайте також: Українського чемпіона світу кинули головою у сніговий замет: курйозне відео

Варто зазначити, що Тетяна Іванова та Альберт Демченко були срібними медалістами Ігор в Сочі. Тепер їх позбавили цих медалей. Відтак срібні нагороди отримають спортсмени із Латвії, а бронзові дістануться канадським саночникам.

При цьому комісія Освальда, яка розслідує вживання російськими спортсменами допінгу, продовжує справу. Тож не виключено, що й інших спортсменів РФ позбавлять медалей і назавжди відсторонять від участі в Олімпійських іграх.

Нагадаємо, Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) має докази, що Росія на державному рівні підтримувала програму допінгу. Уряд РФ організував програму допінгу, яка допомогла 695 спортсменам уникнути тестування на заборонені хімічні препарати. Росіяни також могли зіпсувати проби інших спортсменів, в тому числі українських.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет повністю відсторонив збірну Росії від участі в Зимових Олімпійських іграх 2018 року. Російським спортсменам, які не попались на допінгу, дозволили взяти участь в Олімпіаді, проте під нейтральним прапором і без жодної російської символіки. Більшість спортсменів РФ погодились брати участь в змаганнях на умовах МОК.